İçeriğe geç →

Tedavi Zordur

Tedavi hakikaten zordur. Daha en baştan başlar zorluk. Hastalık bulaşırken, damarlarınızda yavaş yavaş dağılırken. Vücut acı çekmeye başlar, başta ne olduğunu fark edemez. Nerenin problemli olduğunu, ne yapacağını bilemez. Sonra daha da zorlaşır her şey, kendi olamaz artık. Ve fark eder ki doktora gitmesi gerekmektedir.

Doktora gitme ilk adım gibi gözükse de daha başlamamıştır bile süreç. Doktor araştıracaktır, inceleyecektir, belki de problemin üzerine parmak basarken daha çok acıtacaktır. Ama sonunda problemin kaynağını bulup çözümünü sunar önünüze. Ama süreç hala başlamamıştır bile.

Ve tedavi süreci gelir. İlaçlar, destekler, tedavi edici dış etkiler. Bu o kadar da kolay olmaz ama. En zor kısmıdır. O ilaçların seni tedavi etmesi gerekirken daha da zarar verir aslında. Yan etkileri, etkilerinden daha çoktur hep. Bazılarının yan etkisi, tedavi etmeye çalışılan şeydir hatta. Mide bulantısı için kullanılan ilaçların hepsinin yan etkisi yine mide bulantısıdır..

Acı çekmeden, zarar görmeden tedavi olmaz yani..  Birini düzeltirken hep birileri bozulur. Bazı şeylere, diyetini ödemeye razıysak başlamalıyız..

Kategori: Blog

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.