İçeriğe geç →

Sonuna kadar direniyoruz!

Uyuyan arkadaşlarımıza gaz sıkıldı, çadırları yakıldı. Biz de gittik oturduk sabaha kadar Gezi’de. Bir tarafımda LGBT, bir tarafım Anti Kapitalist Müslümanlar, bir yanda CHP bir yanda BDP, az ötede Okan Bayülgen, biraz ileride müzik yapıp dans eden insanlar, etrafta çöp poşetleriyle dolaşıp geri dönüşüm için camla diğer çöpleri ayırıp toplayanlar, bir yanda acıkanlara çantasındakileri verenler ve hiç tanımadığı halde yan yana yatıp uyuyanlar..

Biz yatmış gökyüzünü izlerken saat 5’te üzerimize gaz bombası atanlar onlar, camiilerin bahçelerine gaz bombası atarak namaz kılanları rahatsız eden onlar, cemevlerinin içine gaz bombası atan onlar, geçtikleri yerlerdeki camları kıranlar onlar, fişeklerle Gmüşsuyu parkında ağaç yakan ama TOMA’larıyla söndürmeyen onlar, savaşta bile dokunulmazlığı olan sağlık ekiplerine şiddet gösterenler onlar, kapıları kırıp evleri basan, camları kırıp içine gaz bombası atan onlar.

Hiç sokağa çıkmadığı halde evinde gazdan etkilenip düşük yapanlar bizden, gözleri plastik mermilerle oyulanlar bizden, kafa tramvasıyla yoğun bakımda yatanlar bizden, dikiş atılacak vakit olmadığından skin stampler ile yarıkları zımbalanırken uyuşturucu verilmediğinden dişini sıkıp ses çıkarmayan, sonrasından eylemlere dönenler bizden..

Bi dayanıyoruz. Biz ağaç peşinde değiliz. Biz yıllardır küçümsenmenin, aşağılanmanın, yok sayılmanın karşısındayız. Biz “İstersek yaparız” zihniyetinin karşısındayız! Biz diktatörlüğün karşısındayız!

“Biz” kelimesini bir grubu anlatmak için değil, hakkını savunabilen herkes için kullanıyoruz! Geleceğini, çocuklarını, hayatını düşünenler için kullanıyoruz. Türk, Kürt, Laz, Boşnak, Sünni, Alevi, Hıristiyan, Yahudi, CHP, BDP, MHP, TKP, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Bursaspor, Karşıyaka, Göztepe.. ayırt etmeksizin omuz omuzayız!

“Oku!” dendi okuduk öğrendik. “Korkma!” dendi korkmadan savunuyoruz. “Komşuna zarar verme” dendi birbirimizi koruyoruz, yardım ediyoruz. “Yalandan uzak dur” dendi doğruları açık açık söylüyoruz!

Biz, haklarını savunmak isteyen gerçek direnişçiler olarak, çevreye zarar vermeden, koruyarak ve şiddet göstermeyerek direnişimize devam ediyoruz. Provakatörleri durdurmaya çalışıyoruz, zarar vermeye çalışanı engelliyoruz. Medyanın ve hükümetin yanlış yönlendirilmelerine kanmadan sadece bizi dinlemenizi istiyoruz.

Kategori: Blog

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir