İçeriğe geç →

Save The Planet

Facebook kullanıcılarının aşına olduğu bir app vardı: Owned!. Arkadaşlarını alıp sattığın bir eklentiydi. Kısa süre önce bu eklenti biraz farklılaştı. Save The Planet adı altında yeni bölüm açıldı. Buna eklenti olarak da Games diye bir bölüm eklenti. Bu bilgi ne işinize yarayacak, hemen açıklıyorum.

Save The Planet kısmında, Owned! ve Games bölümlerinden kazandığınız parayı gerçek paraya çevireceksiniz. Şimdi böyle deyince elinize para geçecek sanmayım. Çok daha hayırlı bir iş yapacaksınız. Bu eklenti sayesinde, bu biriken paralar ile hayır işleyeceksiniz. Evet, satılmaktan ve oyunlardan kazandığınız para ile istediğiniz bir alanda bağış yapabileceksiniz.

Uygulama kendine 11 ana bağış noktası seçmiş: Açlık, küresel ısınma, yağmur ormanlarının yok olması, sokak hayvanlarının beslenmesi, içme suyunun temizlenmesi, kanser araştırmalarına destek, fakir çocuklara kitap yardımı, aidsle savaş, soykırımın durdurulması, evsizlere yardım ve çocuk tacizine son. Bu bölümlerden istediğiniz birine (veya hepsine) bağışta bulunuyorsunuz. Yöneticiler, sizin bağışta bulunmuş olduğunuz sanal parayı gerçek paraya çevirerek bu işler için kurumlara bağışlıyorlar.

Games kısmında isterseniz daha fazla parayı oyun oynayarak kazanabiliyorsunuz. Her gün belli oyunlardan iki kat para kazanarak daha çok bağış yapabiliyorsunuz.

Gerçekten bağış yapıp yapmadıklarına tam emin olamayız, ama ya yapıyorlarsa!! Facebook’da geçirdiğiniz zamanı biraz daha faydalı hale getirmek istemez misiniz?

Kategori: Online

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir