İçeriğe geç →

Kartlı Gişeler

Şimdi bu gişelerin tümünün kartlı olması yarar mı zarar mı bir düşünelim.. Diyorlar ki sıralar azaldı bu sayede, kuyruk oluşmuyor köprüde. İnsanlar daha rahat edeceklermiş..

E bu insanlar kart varken almamışlar ki bir bildikleri var değil mi? Yılda 1, bilemedin 2 kez geçen insanları düşünün. Yılda verecekleri kart parası, geçiş ücretinin kaç katı.. Veya sadece bir kere geçip gidecek birini düşünün. Boş yere o kadar kart parası vermiş olacak.

Ayrıca hani bu gişeler ücretsiz olacaktı. Köprü gişeleri, yapım aşamasındaki giderlerin karşılanması için açılmış, sonra kapatılacak diye konmuştu. Ama gel gör ki bu kart olayına geçiş, hiçbir zaman kapanmayacağının kanıtı gibi ortada duruyor. Artık insanları rutine bağlayıp daha rahat paralarını alabilmiş olacaklar.

Örneğin benim bir arabam var. Genelde avrupa yakasında kullanıyorum. Kırk yılın başında bir gün karşıya geçesim geldi. Gel gör ki kgs yok.. E şimdi bir geçiş için gidip kart mı alıcam? Sirkecide gidip o kadar sıra beklicem, o kadar para ödicem, o kadar strese giricem, o kadar zaman kaybedicem.. İnsan 1 tane nakit gişesi bırakmaz mı? Bırak tek bir gişede sıra olsun, diğerleri aksın..

Kategori: Blog

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir