İçeriğe geç →

Çalışanlarınız velinimetinizdir!

Çalışma ortamının rahatlığı ve mutluluk vermesi üzerine, özellikle Twitter üzerinden birçok paylaşım yapıyorum. Çünkü yaptığınız işte, hele ki yaratıcılık gereken bir işse iş yerindeki mutluluk çok önemli.

Çalışanlarınız işyerinde kendini çok rahat hissetmeli, sabah uyandığında yatağından rahatlıkla kalkabilmeli. Çünkü çalışanlarınız, sizin dışarıdaki yüzünüzdür. Birileri iş yerinizi, yaptığınız işi sorduğunda “Gel” “Gelme” “Kullan” “Kullanma” diyecek kişi odur.

Trakya’da bir tencere fabrikası var. Öğle yemeklerinden sonra 1 saat araları var çalışanların (Yemek saati haricinde). Bu saat içinde isterlerse fabrikanın kendi salonuna girip göbek atıp dans ediyorlar, isterlerse basketbol ve futbol sahasına gidip maç yapıyorlar. Bu 1 saatin sonunda rahatlamış ve mutlu olarak da tencerelerinin başına dönüyorlar.

Bir başka fabrika ise giriş ve çıkışlarda kart okutturuyor, çalışanların tuvalete gitme sayılarını ve sürelerini hesaplayıp aylığından kesiyor, sigara ve çay molasına izin vermiyor, yemek için verdiği yarım saatte çalışanlar zar zor yemeklerini bitirip tuvalete bile gidemeden çalışma yerlerine geri dönüyorlar.

Şimdi bir düşünün, bir çalışanın komşusu “Ya ben iş arıyorum, sizin fabrikaya geleyim mi?” diye sorduğunda hangi çalışan “Gel” der?

Hele ki iletişim alanında bir iş yapıyorsanız, markanızın dışarıdaki yüzüne dikkat edin!

Çalışan mutluluğu önemlidir

Kategori: Topluluk Yönetimi ve İletişim

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir