İçeriğe geç →

Bir CD Gönderim dönemi daha biter ..

Özgürlükİçin olarak, Pardus 2009 sürümünden beri bir proje yürütüyoruz. Pekiii CD Gönder olarak adlandırdığımız bu projede, bir döneminin daha sonuna geldi. CD Gönder projesi nedir bilmiyor musunuz? Hemen anlatayım:

Türkiye’nin her yerine, sadece kargo ücreti ödenerek Pardus CD’leri gönderiyoruz. Kargo ücreti dediysem, öyle çok bir şey de değil yani, 2 TL+KDV (2.36 TL oluyor). Hem de Türkiye’nin her yerine aynı ücretle. Kars’ta da olsanız, Edirne’de de, aynı ücreti ödeyerek Pardus CD’lerine sahip olabilirsiniz. Bu özel anlaşmalı kargo ücreti dışında Pardus CD’sine hiç bir ücret ödemeden hem de! CD’ler de baskısıyla, kutusuyla çok güzeller :).

Bu günden itibaren, Pardus 2009.2 CD’leri için açtığımız CD İstek Formu‘nu kapatıyoruz. Böylece, bundan sonra Pardus 2009.2 CD’si gönderilmeyecek. Bu akşamki son gönderilerimizle beraber, yeni bir bekleme sürecine giriyoruz.

Sizlerin de bildiği gibi, 14 Aralık 2010 tarihinden Pardus 2011 sürümü çıkarılacak. Bundan sonraki CD gönderme döneminde, Pardus 2011 CD’lerini göndermeyi planlıyoruz.

Ön sipariş talep formunu şimdiden açmak istemiyoruz. Çünkü şimdi açarsak, sizleri aylarca bekletmiş olacağız. Böyle bir şey de istemediğimiz için biraz beklemenizi istiyoruz :),

Bu arada, fark ettiyseniz Sitemizdeki CD gönder düğmesi kaldırıldı 🙁

Orası hep öyle boş kalacak değil elbette.. Kim bilir, belki bir iki gün içerisinde yerine yeni bir düğme gelir.. 😉

Kategori: Özgür Dünya

7 Yorum

 1. MSH MSH

  Keşke çıkartılabilir programlar çıkartılıp birde CD versiyon sunulsa.
  Mesela OpenOffice, Gimp vb bir kaç program çıkartılıp aynı zamanda CD sunulursa, internet hızı muazzam (!) olan arkadaşlar sistemi kurup sonradan paket yöneticisinden ihtiyaçlarını karşılarlar.
  Böylece hızlı bir kurulum elde ederiz …
  Hızlı birkurulumu, donatılmış bir sisteme tercih edenler vardır elbette.

  • Gizem B Gizem B

   Yahu daha çok şey olsun CD’de, CD yetmez DVD olsun diyoruz burada 🙂 Ama bir yandan da evet haklı gözüküyorsunuz. İnternet’ten indirenler için sorun olabilir bu DVD oluşumuz. Bunu Beyin bölümümüze fikir olarak açarsan topluluk tarafından da oylanabilir.

   Ayrıca, http://www.ozgurlukicin.com/cdgonder/ adresi üzerinden de CD, ya da 2011 için DVD talep edebilirsiniz. İndirmeye gerek kalmadan kapınıza kadar göndeririz 😉

 2. […] Pardus 2009.2 CD’lerini tükenmeye yüz tutunca, geçen gün Gizem’in de blogunda yazdığı üzere, CD Gönder programımıza ara vermiştik. TÜBİTAK’ta bir yerlerde bulunan bir miktar […]

 3. Gizem B Gizem B

  İvit, dedim, amaaa… CD gönder projesi geri döndü;) Bu kadar yoğun talebi geri çevirmeyelim dedik 🙂

 4. Hüseyin Hüseyin

  kolay gelsin arkadaşlar başarılar dilerim….Anlamadıgım bişi var bu cd neden ortalarda yok
  neden teknoloji magazalarında satılmıyor teknosa,bimeks gibimagazalarda satılsa gidip kolayca alıp kullansak olmaz mı….okullara dagıtılsa olmazmı nasıl bir sistem bu analmadım gitti hem milli yazılımımız hemde gururumuz bu işletim sistemi…ama yaygın degil……hayret……..

  • Gizem B Gizem B

   Nedeni çok açık: Biz Pardus’u “satmıyoruz”. Bir özgür yazılım ürünü olarak ücretsiz sunuyoruz. İstediğiniz taktirde sizin de adresinize bir tane gönderebiliriz. Bunun için yazıdaki linkleri kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.