İçeriğe geç →

Android kullanan erkek daha mı çekici?

Geçen gün oturmuş muhabbet ederken konu döndü dolaştı teknolojik oyuncaklara geldi. Bir grup kadın olarak konuyu çevirip erkeklere bağlamayı da bildik elbette 🙂

Gruptan çıkan sonuca göre;

 • iPhone kullanan erkek havalı görünmeye çalışan telefonun diğer özelliklerine dikkat etmeyen kişiler. Sevgililerini de rahatlıkla daha güzel ya da daha popüler birini bulduklarında değiştirebileceklerinden güvenilmezler.
 • Blackberry kullanıcısı erkek büyük ihtimalle şirketin verdiği telefonu kullanan bir işkolik. Özel hayatıyla iş hayatını ayırıp kendine telefon almıyorsa sevgilisine de düzgün vakit ayıramaz.
 • Android kullanıcısı erkek ne kullandığını iyi bilen, çok araştırmış ve incelemiş, sorunlarla da başa çıkabilecek kadar sabırlıdır. Sevgilisini de iyice inceler seçer ve bu yüzden de daha az sorun yaşar, çok sever ve kaprislerine daha kolay katlanır.

Bu sebeplerden en iyi sevgili modelinin, Android kullanıcısı erkekler olduğuna karar verdik 🙂

2 dakikalık kahve muhabbetinde biz bunları çıkardık ama ben diğer insanların ne düşündüğünü merak ediyorum. Örneğin erkekler, kadınların telefonundaki işletim sistemi hakkında ne düşünüyor? Kadınlar, sizce bu tespitler doğru mu? 🙂

Abercrombie and Fitch Models

Görsel kaynağı

Hatta bir de videosu 😉

Kategori: Blog

17 Yorum

 1. Üç cihazda Android kullanıyor olmama rağmen çekiciliğime bir faydasını göremedim. Tespitlerin ilginç olmuş, iPhone erkeğinin güç düşkünü olduğunu söyleyebiliriz sanırım. iPhone kadını ise “parti kızı” olur genelde. Ne istediğini bilme durumunu Android kullanan kadınlarda da görebiliyorken, BlackBerry’nin tercih edilmesinin tek sebebi klavyesi oluyor. Klavyeli telefon tercih eden kadınların ise ya sosyal medya bağımlılığı ya da rahatsız edici mesajlaşma trafiği oluyor. Pek akıllı olmasa da Nokia’nın E serisinden bir telefon kullananların da benzer profile sahip olduğunu gözlemlemek mümkün.

  • Tespitlerin arasına Nokia’yı hiç sokmamıştık ki biri Meego kullanan nasıl oldur diye sordu bana 🙂 Blackberry’nin klavyesi için kullanılabileceğine katılıyorum, her ne kadar ben bir türlü kendisine elışamamış olsam da 🙂 Ama Blackberry’nin son modelleri de klavyesiz çıkmaya başlayınca bakalım ileride ne olacak diye merak ediyor insan. Sonuçta Android’i bilerek seçen ve kullanan erkek bence daha “sevgili olma potansiyeli yüksek” gözüküyor, bence/bana göre/kime ne 😀

 2. Kendi blogumda bunu destekleyici bir cevap yazısı yazacağım. Malum 20 gündür işim gücüm sadece mobil cihazlar olduğu için.

 3. BB sahibi üç arkadaşımdan üçü de aslında “Biz ciddi adamlarız” havalarının altında aslında ikisi kritik derecede tembel insanlar. Birinin BBM listesinin %90’ı sadece kızlardan oluşuyor.

  Öte yandan, iPhone ile Galaxy S serisi gibi telefonları kullananları aynı gruba dahil edebilirim. Galaxy S’te Android kullanan da var, Galaxy 551’de kullanan da var. Hem şöyle bişr gerçek de var ki, bu şekilde düşünen tek kişi sen olmalısın ya da sayılarınız azaldı. Zira telefonumu seçerken fiyat / performans / kullanım ömrü gibi değerlendirmelerimde en yüksek puanı almıştı bundan iki yıl önce. Hani araştırdık, kurguladık, tarttık. İnce eledik falan ama “çekicilik yoksa bunlar gene bir halta yaramıyor” görüşünün yaşayan kanıtıyım.

  • Nasıl düşünen tek kişi? 🙂 Odak grup araştırmasından çıkan sonuç bu, benim üzerime atma hemen 😛 Uç örnekleri göz önünde bulundurmuyoruz, istisnalar kaideyi bozmaz sonuçta. Ben de araştırıp inceleyip uğraşıp sonra kalkıp kırmızı diye Acer telefonu almıştım sonuçta 🙂 BB’yi tercihli alıp kullananların da çok mesajlaştığını düşünüyorum mesela.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir