İçeriğe geç →

23 Nisan’da Bu Blog Kardeşimin

23 Nisan’lar ana oldum olası sıkıcı gelirdi. Stada çıkıp donmalar ve hasta olmalar da cabası. Sadece bir tanesini iyi hatırlarım, okulumuzda kutluyorduk, ama o gün yağmur yağıyordu ve staddaki gösteri iptal edilmiş. Okul kurucumuz Dalan da toplamış devlet erkanını staddan, bizim okula getirmişti. Yaptığımız ufak gösteri akşam haberlerinde çıkmıştı, hepimiz ünlü olmuştuk bu sayede 15 dakikalığına olsa da…

Klasiktir zaten, büyükler, yerlerini bir küçüğe bırakır, o zavallı çocuk da önceden ona ezberlettirilmiş şeyleri söyler, ama akşam olmadan koltuktan indirilir ve o çocuk da bizim gibi 15 dakikalığına ünlü olduğuyla kalır. Sanmam ki herhangi biri ileride cvsine yazsın “başbakanın koltuğuna oturdum ben” diye.. Ama bu yıl çok güzel bir organizasyonla karşılaştım. Blog yazarları, 23 Nisan günü bloglarını bir küçüğe bırakıyorlar, o çocuk da istediğini yazıp çiziyor. Hem öyle 15 dakikalığına da kalmıyor orada, her zaman orada kalacak ve isterse o çocuk ileride cvsine ” ben küçükken bile iyi yazardım ki bana büyük ablalar/abiler bloglarından bir sayfa verdiler” diyebilir(bence..).

velhasıl ı kelam, 23 Nisan 2009 Perşembe günü bu blogda kardeşim yazacak. Kendisi 9 yaşında, adı Barkın, ders dışı tüm zamanını bilgisayar başında geçiren biri( ki ders çalıştığı zaman da televizyon karşısında yapıyorum, bu çocuk ne olacak hiç bilmem..) Ne yazabilirim diye 1.5 saat süren bir monoloğun(dinlemeye takatim kalmadı..) ardından ne karar verdi henüz bilmiyorum ama ilginç bir şey bekliyorum, en azından benim 9 yaşındaki halimden daha ilginç..

Kampanyayla ilgili başka bilgiler:
Facebook grubu

Kategori: Online

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.